| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Pompom Making Machine |
| Voltage: | 220V |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
1.Universal for each thread thickness.
2.Repeatability every pomp looks identical.
3. Can produce pompoms from 1.5-13cm.
4.Efficient 120 pompoms in an hour.
| Model | HT-Q2632 |
| Speed | 1500rpm/min |
| Dimension | 1300*700*1100mm |
| Weight | 100kg |
| Voltage | 220v |
*In case of the machine upgrade, the appearance and size may be a little different, please take the actual machine as the standard.




